Verslo modelio pasirinkimas

Verslo modelio pasirinkimas

Verslą galima kurti pagal du didelius, aiškiai išreikštus modelius, be to, yra daugybė mišrių modelių, turinčių ir vieno, ir kito modelio ypatybių.
Pagrindinis modelis yra toks, kai verslas kuriamas ilgam, tikimasi, kad jį perims vaikai arba jis taps pensijos fondu. Palaipsniui užkariaujama rinka, plečiamas kolektyvas, kuriamos tradicijos, tobulinamas prekės ženklas ar jų grupė. Sėkmingai tokį verslą sukuria strategiškai mąstantys, brandūs žmonės, suprantantys, kokie sunkumai jų laukia, ir visada tam pasirengę.  Toks verslas finansuojamas iš savo sukauptų lėšų arba pasyvaus skolinimo finansinių šaltinių, tokių kaip tradiciniai bankai.

Avantiūristinio charakterio, taktinio mąstymo žmonėms tinkamesnis „perku-parduodu” modelis. Ieškoma, koks produktas gali turėti paklausą, surandama, kas tokį produktą gali pasiūlyti, organizuojamas jo pristatymas ir platinimas.  Geriausiai sekasi tiems, kurių žinios paremtos intuicija,  kurie sugeba pirmieji pajusti, kokia sritis bus sėkminga, ir pirmieji tuo pasinaudoti. Dažniausiai pamatę, kaip tokiems žmonėms sekasi, rinką užplūsta mėgdžiotojai. Ilgainiui jie pridaro žalos rinkai sumažindami prekybos maržą. Toks verslas dažniausiai trumpalaikis: verslininkai imasi kito verslo, kur vėl galima pigiai nusipirkti ir greitai parduoti, o jų vietą užima pirmojo modelio verslininkai.

Patiko straipsnis?

Pasidalinti Facebook
Pasidalinti LinkedIn

Rašyti komentarą